Ufo361 - Netd Şarkı Sözleri

Ufo361
Biyografi

Ufuk Bayraktar 28 Mayıs 1988 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya geldi. Türk asıllı sanatçının Rap yaparken kullandığı isim olan Ufo arkadaşlarının kısaltması ile ortaya çıktı.

Erken yaşta Hip Hop kültürü ile tanışan Ufo, bu işlere Bellini Boyz isimli grubun bir üyesi olarak başladı. 2012 yılına geldiğimizde Ufuk ilk EP’si olan Bald ist dein Geld meins’i yayınladı. Bu albümün ardından 2016’ya kadar sadece Ihr seid nicht allein isimli bir albüm yayınlayan sanatçı 2016’dan sonra daha hızlı üretmeye başladı.

Ufo, 30’un üstünde tekli ve 10’un üstünde albüm ile milyonlarca dinleyiciye ulaştı. 2017 yılında ise Ufo361 önemli bir karar vererek Rap müziği bıraktığını açıkladı. Sanatçı yaptığı açıklamada kendisi, arkadaşları ve ailesi için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu için kariyerinin sona erdiğini duyurdu. Böyle bir açıklama yapılsa da sanatçı 2018 ve 2019 yılında yeni parçalar çıkartmaya devam etti.

Ufo, Capital Bra, Bonez MC, RAF Camora, Gzuz, Yung Hurn, Quavo, Rich The Kid, Trettmann, Haftbefehl, Sido, Olexesh, Nimo ve Maxwell gibi ünlü isimlerle düet yaptı.

Ufo361 VİDEO KLİPLERİ