Beta Berk Bayındır - Netd Şarkı Sözleri

Beta Berk Bayındır
Biyografi

Rap müzik dünyasının sevilen isimlerinden Beta Berk Bayındır, 1989 yılında aslen İstanbul’da dünyaya gelmiş, başak burcudur. Çok küçük yaşlarda müzik ve oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır.

Müzik dünyasına 2004 senesinde A2Bt adlı albüm ile giriş yapan Beta Berk Bayındır, 2. albümünü ise 2005 yılında Cümle Alem’den 250,’Çürük Yarınlar ismiyle müzik severlere sunmuştur.

2006 senesinde Batuğ ile birlikte Antisistem isimli grubu kurmuş, Manik Depresif isimli albümü hazırlamış aynı yıl gruba Deniz Gürzumar dahil olmuş ve Sistem Yalakaları isimli albümü çıkarmıştır. 2007’de Olympos Production bünyesine dahil olarak Hesap Mı? ve Deşifre isimli albümlere imzasını atmıştır.

İnternet dünyasında ise 2006 yılında sevenleri ile buluşmuş 2008’de Pişti albümü ile asıl çıkışını gerçekleştirmiştir. Ardından Beton, Dokuz, Bu İşte Bir Terslik Var albümlerini müzik severler ile buluşturan Bayındır, ilk sahne performansını ise 2005 senesinde May Fest ve Khas Fest’te gerçekleştirmiştir. 2009 yılından bu yana Türkiye’de 40’ın üzerinde ile gitmiş ve sayısız konser vermiştir.

Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi alan Beta Bayındır, Krem ve Paramparça dizilerinde rol almış, 2010 senesinde Fox Tv ekranlarında Osmantan Erkır TV programında yaratmış olduğu karakterler ile skeçler hazırlamıştır.

Beta Berk Bayındır VİDEO KLİPLERİ