Şehinşah - Netd Şarkı Sözleri

Şehinşah
Biyografi

Şehinşah, asıl ismi Ufuk Yıkılmaz olan ünlü Türk rap sanatçısıdır. Ülkemizde underground rap müziğe farklı soluk kazandıranların başında gelen Şehinşah 27 Aralık 1986 Erzincan doğumludur. Ünlü rap sanatçısı 9 yaşındayken rap müzik ile tanışmış ve o dönemde ülkemizde, dünyada rap müzik ile ilgilenenleri araştırmış yaptıkları müzikleri heyecanla dinlemiştir. Daha sonra rap müziğe bu derece ilgisi olmasının da etkisiyle kendi de bu müziği yapabileceğini keşfetmiştir. 1998 yılında rap müziğe ilk adımı ise yazdığı sözler ile başlamıştır.

İlk demo kayıtlarını ise 2000 yılında evinde almaya başlayan Şehinşah; Masta mahlasını kullanan bir diğer rap sanatçısı aynı zamanda arkadaşı ile 2002 yılında HaremeynG3 isimli grubu kurmuştur. Kurdukları home stüdyosunda yaptıkları trackleri büyük web sitelerinde yayınlayarak isimlerini underground rap dünyasında duyurmaya başlamışlardır. Sonrasında tek tek yayınladığı bu trackleri birleştirip ilk solo albümü olan Haremeynalamut isimli albümde toplamıştır. Bu albümün piyasaya çıkmasından sonra ülkemizde underground rap dünyasında oldukça tanınan bir isim haline gelmiştir.

Kısa sürede yıldızı parlayan Şehinşah bu dönemden sonra yeni trackler ile albüm çalışmalarını hızlandırırken aynı zamanda Nice parçalarda, featlarda, partilerde, konserlerde yerini almıştır.

Yak Yak Yak (2018)
Milyon (2018)
Kıskanç (2019)
Pirana (2019)

Şehinşah VİDEO KLİPLERİ